Responsive Reklam Alanı

Mehrbalar arkadaşlar biliyorum WordPress SEO konusunda bir çok konu açıldı internet üzerinde.Fakat kimi websiteleri doğru bilgi veriyor kimi websiteleri baştan aşşağı yanlış bilgi veriyor.Bu karmaşaya son vermek için bu makaleyi yazıyorum.

 

WordPress SEO Ne İşe Yarar ?

WordPress’i optimize ederek en üst düzeyde arama motorlarından yararlanmanızı sağlar.Yani WordPress tabanlı websitenizi arama motorlarının gözüne sokar.Optimize ettiğiniz WordPress sayesinde daha çabuk index almanızı ve arama motorlarında daha üst sıralara çıkmanızı sağlar.

Peki WordPress SEO konusundaki ipuçları nelerdir?

Gereksiz Eklentilerden Kurtulun

Genellikle her WordPress eklentisi anasayfanıza JS dosyası ekler ve bu dosyalarda site açılış hızınızı azaltır.Wordpress tabanlı websitenizdeki gereksiz eklentiler sayfa açılış hızınızı arttırdığı için negatif seo yaparlar.Okuyucularınız websitenize girerken çok fazla beklerler , bu sayede hitte kaybedebilirsiniz.Yani siz “Yok şu eklentiyide kurayım da websitem gelişsin , ne işe yarıyor bilmiyorum ama kesin bir işe yarıyordur” diye düşünüyorsanız yanlış düşünüyorsunuz.

Yani neymiş ilk olarak gereksiz eklentilerden kurtuluyormuşuz.Fakat dikkat edin de önemli eklentileri silmeyin 🙂

Site Haritanızı Oluşturun

Aslında tüm websiteleri için önemli olan site haritaları WordPress’te önemini daha da arttırıyor.Çünkü WordPress sürekli makalelerin girildiği , sayfaların değiştiği , etiketlerin eklendiği bir hazır script.Bu yüzden her makale girdiğinizde WordPress site haritanızı güncellemek zorundasınız.Fakat bunu manuel olarak değil de eklentiler sayesinde yapmanızı tavsiye ederim.Bunun için çok güzel eklentiler mevcut.Benim de kullanmakta olduğum Google XML Sitemaps eklentisini linkten indirebilirsiniz.Bu eklenti sayesinde her makalenizden sonra site haritanız kendi kendini güncelleyecek  ve arama motorlarına ping gönderecektir.

Kategori ve Etiket Delisi Olmayın

WordPress’te çok fazla kategori demek çok fazla makale demek , çok fazla dikkat demek.Ne kadar fazla kategoriniz olursa o kategorilerin üstüne o kadar fazla düşmek zorundasınızdır.Unutmayın güncellik WordPress’te önemli noktalardan biridir.O konularda bilgi sahibi olan yazarlara sahipseniz iş değişir tabi.

Etiketlere gelecek olursak etiketler konunuzun her şeyi diyebilirim.Etiketler size hit olanağı sunar fakat konuyla alakasız etiketleri konuya eklemek yanıştır.

Kalıcı Bağlantılarınızı Mutlaka Düzeltin

http://www.dosyadeposu.net/?p=812

yerine

http://www.dosyadeposu.net/wordpress-beyaz-sayfa-hatasi-cozumu/

kalıcı balantısını kullannın.Bu sayede arama motorları sizi daha iyi indexler ve daha üst sayfalara taşır.Sakın ola kalıcı bağlantılarınızın sonuna “html” eklemeyin.Eğer eklerseniz url yapınızı uzatmış olursunuz bu sayede de kendinize antiseo yapmış olursunuz.

Responsive Reklam Alanı
Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
WordPress Beyaz Sayfa Hatası Çözümü AhmetCeylan Blog Teması
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

istanbul escort