Responsive Reklam Alanı

Çağımızın en çok kullanılan hazır sistemlerindne biri olan WordPress gittikçe büyümekte.Günümüzdeki her 2 blogtan biri WordPress kullanmakta ve WordPress optimize etmenin ne demek olduğunu çoğu da bilmemekte.Bu makalemizde wordpress sitelerinin optimize edilmesini anlatacağız.

İlk olarak WordPress sürümüzü kontrol edin.Eğer sürümünüz eski ise hemen WordPress sürümünüzü güncelleyin.Unutmayın güncel olmak , çağa ayak uydurmak her zaman sizin yararınızadır.

Ardından kullandığınız eklentiler ne olursa olsun eklentilerinizi güncelleyin.Böylece eklentiler websitenizi hem daha az yoracaktır hem de websiteniz az da olsa hızlanacaktır.

Temanızda kullanılan CSS stillerini tek dosyada birleştirin ve kesinlikle CSS Sprite kullanın.CSS Sprite‘ın ne olduğunu nasıl olduğunu ilerde bir makalemde anlatacağım.

Diğer websitelerinden gereksiz javascriptler çekmeyin.Burda kastettiğim güvensiz websiteleri.Bu javascriptler sitenizi yavaşlatacaktır.

WordPress sitenizde kesinlikle “Cache sistemi” kullanın.Size önereceğim eklenti “W3 Total CacheCache(Önbellek) sistemi belirlediğimiz alanları (sayfa , kategori , makale , etiket..) bir kere yükler ve sunucuya kaydeder.Websitenize giren ziyaretçiler websitenizi sadece 1 kere yükler ve daha sonraki gezinmelerini cache(önbellek) sistemi üzerinden yaparlar.Bu da hem websiteniz hem de hostinginizi rahatlatır.Cache sistemini yakın zamanda bir makalemde ayrıntılı olarak anlatacağım.

Temanızdaki w3 ve css hatalarınızı giderin.Az da olsa size faydası olacaktır.

Responsive Reklam Alanı
Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
WordPress Nexus Teması WordPress Beyaz Sayfa Hatası Çözümü
1 Yorum
  1. Yazar
    Grafiker

    Muhakkak İndirmelisiniz

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

istanbul escort